Aktualności

Biłgoraj: Z promilami i "nadwyżką" pasażerów .

Data publikacji 24.06.2014

Kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez wymaganych do tego uprawnień, ponadto przewoził o 7 osób ponad normę określoną w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Mowa o 29-latku z Tarnogrodu, kierowcy ciężarowego renaulta, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Obszy. Mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w organizmie, a w tylnym przedziale samochodu służącym do przewożenia ładunków, na podłodze siedzieli ludzie.

Do zatrzymania pojazdu doszło wczorajszej nocy w Obszy. Policjanci Posterunku Policji w Tarnogrodzie podjęli kontrolę drogową ciężarowego renaulta kangoo. Podczas kontroli stanu trzeźwości podróżującego 29-latka z Tarnogrodu, okazało się, że ma on w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Policjanci natychmiast uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę. Podczas kolejnych sprawdzeń, okazało się, że 29-letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania, a w przedziale ładunkowym samochodu przewozi pasażerów.  Z przodu pojazdu siedziało dwóch mężczyzn, natomiast na podłodze przedziału ładunkowego siedziało jeszcze 6 innych „dzikich pasażerów”. Jak ustalili policjanci grupa mężczyzn wracała z odbywającego się tego wieczora festynu w miejscowości Obsza. Mody mężczyzna przewoził 8 pasażerów, w tym 7 niezgodnie z przepisami.

Teraz lekkomyślny 29-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jak również nie uniknie odpowiedzialności za pozostałe wykroczenia.

M.W.

Powrót na górę strony