Aktualności

Zamość: Kotrabanda w seacie.

Data publikacji 24.06.2014

Blisko tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili zamojscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Kontrabanda odnaleziona został w bagażniku seata. Auto zatrzymano do kontroli w m. Jarosławiec. Właścicielem papierosów okazał się 28-letni Zamościanin. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na kwotę blisko 15 tys. złotych

Wczoraj przed południem w Jarosławcu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali do kontroli drogowej osobowego seata. Kierującym okazał się 28-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna w bagażniku auta przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W sumie policjanci ujawnili 965 paczek papierosów. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Jak ustalili policjanci straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu należnych podatków to blisko 15 tys. złotych. 28-latek już usłyszał zarzuty. Podczas przesłuchania mężczyzna wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

 

Czyn, którego dopuścił się mieszkaniec Zamościa zagrożony jest karą grzywny. Zabezpieczona kontrabanda ulegnie przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

J.K.

Powrót na górę strony