Aktualności

Włodawa: Uczyli się jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Data publikacji 24.06.2014

Blisko setka przedszkolaków dowiedziała się od policjanta, ratownika wodnego oraz ratownika medycznego jak należy się zachowywać, aby bezpiecznie spędzić wakacje. Podczas niecodziennego spotkania na basenie MOSiR we Włodawie najmłodsi mieli okazję nie tylko wysłuchać porad fachowców w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ale również zobaczyć akcje ratunkową tonącego, a nawet samemu w niej uczestniczyć.

Wczoraj włodawscy policjanci spotkali się z blisko setką dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 2 we Włodawie. Miejsce spotkania było niecodzienne, bowiem najmłodsi wysłuchali porad policjanta, ratownika wodnego oraz ratownika medycznego na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie. Podzielone na dwie tury ponad dwu godzinne spotkanie obfitowało mnóstwem pokazów ratowniczych. Każdy przedszkolak miał okazję uczestniczyć w akcji ratunkowej osoby tonącej, jak również obejrzeć niezbędny sprzęt służący do ratowania  życia ludzkiego.

Już od początku czerwca włodawscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą w ramach programu prewencyjnego ,,Bezpieczne wakacje”. Powyższe działania na basenie są pierwszą tego typu akcją mającą na celu łączenie przez maluchy teorii z praktyką oraz zdobywanie przez nie umiejętności prawidłowego reagowania w sytuacji zagrożenia. Celem przedwakacyjnych spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą jest rozwinięcie w nich postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie szeroko rozumianych niebezpieczeństw.

Policja apeluje o rozwagę i rozsadek szczególnie osób wypoczywających nad wodą. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Korzystajmy tylko ze strzeżonych kąpielisk, pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy dzieci bez opieki - nie powinny one wchodzić do wody same. Nie należy wchodzić do wody po alkoholu czy do niej skakać. Bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

DE


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.64 MB)

Powrót na górę strony