Kraśnik: Sprawcy rozboju zatrzymani. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kraśnik: Sprawcy rozboju zatrzymani.

Data publikacji 24.06.2014

Policjanci z Kraśnika zatrzymali sprawców rozboju na mieszkańcu dzielnicy fabrycznej. Mężczyzna we własnym mieszkaniu został dotkliwie pobity, wymagał interwencji pogotowia. Sprawcy zabrali mu portfel z pieniędzmi i dokumentami. Poszkodowany znał tylko ich pseudonimy. Mundurowi szybko ustalili, kto się pod nimi kryje. Zatrzymali dwóch mieszkańców miasta i odzyskali portfel z dokumentami. Napastnicy trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem dyżurny Komendy Policji w Kraśniku przyjął zgłoszenie o rozboju, poszkodowanym okazał się mieszkaniec dzielnicy fabrycznej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe.

Pobity mężczyzna stracił portfel z pieniędzmi w kwocie 640 zł oraz dokumenty. Policjanci ustalili pseudonimy napastników. Dobre rozpoznanie operacyjne pozwoliło funkcjonariuszom na ustalenie, kto się za nimi kryje. Zatrzymali dwóch mieszkańców Kraśnika w wieku 27 i 47 lat. Podejrzewani o rozbój przyznali się do dokonania przestępstwa i wskazali miejsce porzucenia portfela z dokumentami. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj czeka ich spotkanie z Prokuratorem, który podejmie decyzje o zastosowaniu wobec przestępców środków zapobiegawczych. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

M.J.