Aktualności

Zamość: Dzieci odwiedziły zamojskich policjantów.

Data publikacji 24.06.2014

Wczoraj poza policjantami w zamojskiej komendzie można było spotkać uśmiechnięte twarze małych mieszkańców Hetmańskiego Grodu. Stróży prawa odwiedzili najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej nr 3 z Zamościa. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy policjantów, obejrzeć wyposażenie, którym na co dzień dysponują policjanci jak również usiąść za kierownicą radiowozu. Ale nie tylko. Specjalnie dla nich swój gabinet udostępnił szef zamojskich policjantów podinsp. Konrad Piziorski.

Uczniowie klasy II szkoły podstawowej nr 3 z Zamościa gościli dziś w zamojskiej komendzie. Dzieci miały okazję zobaczyć jak "od kuchni" wygląda praca policjantów, jakim dysponują wyposażeniem, jakimi pojazdami jeżdżą. Każde z nich dziś mogło poczuć się jak prawdziwy policjant i usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i motocykla. Wielką frajdę sprawiło najmłodszym spotkanie z czworonożnym funkcjonariuszem - Aronem. Przewodnik wraz ze swoim podopiecznym stanowili zgrany duet, który specjalnie dla małych gości zaprezentował elementy tresury policyjnego psa. U progu zbliżających się wakacji policjanci udzielili dzieciom cennych wskazówek jak postępować podczas kontaktu z agresywnym zwierzęciem oraz jakich zasad przestrzegać by czas letniego wypoczynku upłynął pod znakiem bezpieczeństwa.

Odwiedzającym swój gabinet udostępnił szef zamojskich policjantów. Uczniowie chętnie zasiedli w jego fotelu by choć przez chwilę wcielić się w rolę dowodzącego policjantami komendanta.

Wczorajsza wizyta z pewnością na długo pozostanie w pamięci małych gości. Już dziś wielu z nich ochoczo zapowiedziało, że w przyszłości zostaną policjantami. Wszystkim życzymy wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń!

JK

Powrót na górę strony