Aktualności

Łęczna: Policjanci o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Data publikacji 23.06.2014

W trosce o bezpieczny wypoczynek podczas zbliżających się wakacji łęczyńscy policjanci przeprowadzają pogadanki z dziećmi i młodzieżą. Podczas różnorodnych festynów, spotkań w szkołach propagują zasady bezpiecznych zachowań. Dzisiaj odwiedzili uczniów klas I – III ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łęcznej. Blisko 300 dzieci miało okazję zobaczyć pokaz tresury psów policyjnych.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym łęczyńscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Podczas różnorodnych festynów , spotkań  w szkołach propagują zasady bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach.  Dzisiaj policjanci odwiedzili uczniów klas I – III. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej pogadanki. Dzieciom przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa nad wodą, a także zasady poruszania się na drogach. Wskazywano dzieciom gdzie nie wolno się bawić, jak należy postępować z obcymi.

W spotkaniu z dziećmi udział wzięli przewodnicy wraz ze swoimi psami. Policjanci opowiedzieli dzieciom o specyfice pracy policyjnych psów, podkreślali jak należy traktować zwierzęta,  jak wobec nich się zachowywać, jakie należy przyjmować pozycje gdy pies zaatakuje. Na koniec odbył się pokaz posłuszeństwa  psa. Swoje umiejętności przed dziećmi prezentował owczarek belgijski do wyszukiwania zapachu narkotyków oraz owczarek niemiecki – pies patrolowo tropiący. Prezentacja policyjnych czworonogów zrobiła na dzieciach niesamowite wrażenie.

Wspólnie z policjantami zasady bezpiecznych zachowań propagowali funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej.

M.K.

Powrót na górę strony