Aktualności

Ryki: 0,25 promila alkoholu miał 46 letni kierowca autokaru, który wyruszyć miał wraz z młodzieżą do Hiszpanii.

Data publikacji 20.06.2014

46 letni mieszkaniec woj. świętokrzyskiego przyjechał na miejsce kontroli autokaru, którym miał wieźć dzieci na wycieczkę do Hiszpanii. Policjanci podczas wykonywania czynności kontrolnych sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, który okazał się być pod wpływem alkoholu. Miał 0, 25 promila alkoholu w organizmie. Dzieci pojechały na wycieczkę z innym kierowcą. 46 latek będzie odpowiadał za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 21.00. przy ul. Warszawskiej w Rykach. Mundurowi mieli zgłoszoną kontrolę autokaru. Policjanci ryckiej drogówki podczas wykonywania czynności kontrolnych sprawdzili stan techniczny pojazdu oraz stan trzeźwości kierowcy. Autokar był sprawny, nieodpowiedzialny okazał się natomiast kierowca.  46- letni mieszkaniec woj. świętokrzyskiego  miał w organizmie 0, 25 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 46- latka. Młodzież na swoją wycieczkę do Hiszpanii pojechała z innym, trzeźwym kierowcą. 46-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń czyn ten zagrożony jest karą aresztu albo grzywny oraz utratą prawa jazdy.

Pamiętajmy. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie, która nie wywołuje widocznych zmian w zachowaniu człowieka powoduje zaburzenia reakcji wzrokowej, słuchowej oraz pogarsza precyzję ruchów. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

J.W

 

Powrót na górę strony