Tomaszów Lub: Rozbój i usiłowanie kradzieży na koncie 30-latka - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Tomaszów Lub: Rozbój i usiłowanie kradzieży na koncie 30-latka

Data publikacji 17.06.2014

Nawet na 12 lat może trafić „za kratki” 30-letni sprawca rozboju. Zatrzymany w pościgu przez policjantów mężczyzna, kilka minut wcześniej dokonał rozboju na 27-letnim aptekarzu. Jak się okazało, w pobliskim lokalu gastronomicznym usiłował również ukraść pieniądze. Stróże prawa wyjaśniają okoliczności zdarzenia, sprawca trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Wczoraj o godzinie 14.30, dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że do jednej z aptek przy ul. Lwowskiej wszedł mężczyzna, który rzucił w 27-letniego aptekarza szklaną podstawką na pieniądze, trafiając go w głowę. Pokrzywdzony poczuł się zagrożony i wydał napastnikowi 50 złotych. Na szczęście obyło się bez poważnych obrażeń. Sprawca po opuszczeniu apteki wszedł do pobliskiego lokalu gastronomicznego i tam usiłował dokonać kradzieży pieniędzy w kwocie 500 złotych. Tomaszowscy mundurowi zatrzymali rozbójnika w bezpośrednim pościgu. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Tomaszowa Lub. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2,3 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci, po wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia, będą wnioskować o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanego. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat więzienia.

JR