Aktualności

Zamość: Odpowie za nielegalne posiadanie broni.

Data publikacji 17.06.2014

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 44-latkowi z gm. Zwierzyniec, który pod zarzutem nielegalnego posiadania broni trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna szedł polami przez wieś z przewieszoną przez ramię strzelbą. Niecodzienny widok zainteresował jednego z mieszkańców, który o zdarzeniu poinformował policję. Mundurowi zatrzymali 44-latka. Był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Broń, którą przed przybyciem policji mężczyzna porzucił w trawie zabezpieczono w policyjnym depozycie.

Wczoraj wieczorem dyżurny zamojskiej policji poinformowany został, że w m. Wywłoczka widziany był mężczyzna spacerujący z przewieszona przez ramię strzelbą. Policjanci którzy udali się na miejsce w rejonie strażackiej remizy zatrzymali 44-letniego mieszkańca gm. Zwierzyniec. Pod zarzutem nielegalnego posiadania długiej broni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W miejscu zatrzymania 44-latka, w trawie mundurowi odnaleźli porzuconą jednostkę broni wraz z jedną sztuką amunicji. Egzemplarz trafił do policyjnego depozytu.

 W chwili zatrzymania 44-latek był nietrzeźwy, W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. W miejscu zamieszkania 44-latka policjanci ujawnili ponadto dwie sztuki broni typu wiatrówka.

Zabezpieczone jednostki broni poddane zostaną badaniom przez biegłego. Po wytrzeźwieniu mężczyzna zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzut posiadania broni palnej bez wymaganego pozwolenia. Zgodnie z kodeksem karnym to przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

J.K.

Powrót na górę strony