Aktualności

Lublin: Prawie 200 kg. krajanki tytoniu zabezpieczyli lubelscy policjanci.

Data publikacji 14.06.2014

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KWP w Lublinie działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie zabezpieczyli ponad 190 kg krajanki tytoniowej i suszu. Policjanci weszli równocześnie do 8 mieszkań na terenie Lublina i Lubartowa. Zabezpieczone zostały również maszyny i urządzenia do cięcia tytoniu. W trakcie czynności w jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili szwalnię odzieży w postaci skarpet z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek zabezpieczając ponad 18 tysięcy par skarpet. Sprawcom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KWP w Lublinie weszli równocześnie do 8 mieszkań na terenie Lublina i Lubartowa.  Podczas przeszukań ujawnili i zabezpieczyli ponad 190 kg krajanki tytoniowej i suszu. Funkcjonariusze zabezpieczyli również maszyny i urządzenia do cięcia tytoniu.

W trakcie czynności w jednym z pomieszczeń na terenie Lublina, policjanci ujawnili szwalnię odzieży w postaci skarpet z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek. Z kolei w jednym z garaży ujawnili magazyn. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 18 tysięcy par skarpet. Zatrzymane zostały trzy osoby w wieku 40 – 58 lat. Policjanci zabezpieczyli mienie należące do sprawców w postaci pieniędzy, biżuterii oraz samochodu. Do prokuratury wpłyną także wniosek o zabezpieczenie majątkowe ustalonych nieruchomości należących do sprawców o szacunkowej wartości około 700 tysięcy złotych. Sprawcom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy sprawcy dokonywali zakupu suszonego tytoniu od rolników z województwa lubelskiego. Zakupiony tytoń poddawali krojeniu, a następnie obróbce chemicznej poprzez dodanie specjalnych aromatów. Swój produkt reklamowali umieszczając ulotki na osiedlach Lublina. Krajankę rozprowadzali dowożąc ją do klienta.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

AF

Powrót na górę strony