Aktualności

Łęczna: Promocja Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki

Data publikacji 13.06.2014

Łęczyńscy policjanci przez kilka ostatnich dni spotykali się z uczniami gimnazjów. Celem kilkudniowych spotkań z młodzieżą była przede wszystkim promocja Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, który w tym roku odbędzie się 14 czerwca br. Jest to najnowsza inicjatywa społeczności programu Komendy Głównej Policji -"Profilaktyka a Ty”. Prowadzone spotkania były również doskonałą okazją aby przypomnieć młodzieży zasady bezpiecznych zachowań podczas zbliżających się wakacji.

        Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej przez ostatnie kilka dni odwiedzali uczniów z łęczyńskich gimnazjów. W trakcie prowadzonych spotkań mundurowi promowali wśród młodzieży Ogólnopolski Głos Profilaktyki i zachęcali do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. W całej Polsce Ogólnopolski Głos Profilaktyki odbędzie się 14 czerwca br. Jest to najnowsza inicjatywa społeczności programu Komendy Głównej Policji - ,,Profilaktyka a Ty”. W Łęcznej impreza finałowa rozpocznie się przemarszem ulicami miasta na Plac Kościuszki przy Urzędzie Miejskim. Tam obejrzymy spektakle przygotowane przez gimnazjalistów, a o godz. 16.00 zjednoczymy się z całym krajem ,,w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia”.

Dzisiaj w Zespole Szkół Nr 2 w Łęcznej podczas przeglądu teatrzyków szkolnych grupa Pat- owska z Gimnazjum Nr 2 w Łęcznej zaprezentowała spektakl profilaktyczny pt. ,,Ognisko”.

Prowadzone spotkania z młodzieżą były również doskonałą okazją aby porozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Policjanci i funkcjonariusze Straży Miejskiej w Łęcznej przypominali podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać by wakacje były udane i bezpieczne. Omówili m.in. właściwe zasady zachowania nad wodą oraz poruszania się na drogach. Funkcjonariusze ostrzegali również przed zagrożeniami, które mogą ich spotkać podczas letniego wypoczynku.

 

Powrót na górę strony