Aktualności

Ryki: Nietrzeźwe rowerzystki.

Data publikacji 13.06.2014

Trójkę nietrzeźwych rowerzystek zatrzymali wczoraj policjanci z Dęblina. Okazały się nimi dwie 19-latki i 23-latka. Niechlubna rekordzistka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek. Nietrzeźwi rowerzyści są zagrożeniem dla innych kierujących. Pamiętajmy, że alkohol wpływa na obniżenie koncentracji, zaburza ostrość widzenia w wyniku czego błędnie oceniane są własne możliwości. Kierowanie także rowerem to odpowiedzialność nie tylko za nas samych ale też za innych uczestników ruchu drogowego.

        Wczoraj dęblińscy policjanci kontrolujący uczestników ruchu drogowego wyeliminowali trzech nietrzeźwych kierujących rowerami. Na ul. Wiślanej zatrzymali troje rowerzystów. Dwie 19-latki z gminy Stężyca oraz 23-latka mieszkanka Dęblina. Wszyscy zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że są nietrzeźwi. Rekordzistką okazała się jedna z 19-latek, która miła ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Towarzyszące jej osoby miały ponad promil alkoholu w organizmie.

            Wkrótce amatorzy jazdy na ,,podwójnym gazie” staną przed sądem. Apelujemy o rozsądek do użytkowników dróg. Nietrzeźwi rowerzyści są zagrożeniem dla innych kierujących. Pamiętajmy, że alkohol wpływa na obniżenie koncentracji, zaburza ostrość widzenia w wyniku czego błędnie oceniane są własne możliwości. Kierowanie także rowerem to odpowiedzialność nie tylko za nas samych, ale też za innych uczestników ruchu drogowego.

 

J.W.

Powrót na górę strony