Aktualności

Lublin: Z piwem za kierownicą opla.

Data publikacji 10.06.2014

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie 30-letni mieszkaniec gminy Garbów. Mężczyzna jechał krajową „siedemnastką” popijając puszkę piwa. Powiadomieni o tym fakcie policjanci z komisariatu w Niemcach bardzo szybko zatrzymali pirata drogowego. Okazało się, że mężczyzna w organizmie ma blisko 1,5 promila alkoholu, a samochód którym jedzie nie jest dopuszczony do ruchu. Teraz musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Grozić mu może do 2 lat więzienia oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj w samo południe na drodze krajowej nr 17. Dyżurny komisariatu Policji w Niemcach został powiadomiony o tym, że w kierunku Warszawy porusza się osobowy opel, którego kierujący może być nietrzeźwy. Z relacji świadka wynikało, że kierujący nim mężczyzna podczas jazdy pije piwo.

Na trasę od razu zostali skierowani mundurowi z komisariatu w Niemcach. Już po kilku minutach opel został zatrzymany. Kierującym był 30-letni mieszkaniec gminy Garbów. Podczas badania alkomatem od razu po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna w organizmie ma blisko 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Samochód którym jechał nie miał aktualnych badań technicznych i nie był dopuszczony do ruchu.

30-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Może mu grozić nawet do dwóch lat więzienia oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami.

KG

Powrót na górę strony