Aktualności

Puławy: Pamiętajmy, guad to też pojazd.

Data publikacji 10.06.2014

Quad stał się dosyć popularnym pojazdem wykorzystywanym nie tylko na terenach nieutwardzonych. Spotykamy ich również na drogach. Policja notuje corocznie wypadki z udziałem kierujących i pasażerów quadami oraz prowadzenie czterokołowców po spożyciu alkoholu. W niedzielę strażacy z OSP Gołąb powiadomili policję o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy quada. Okazało się, że w organizmie miał 2,4 promila alkoholu. Zatrzymany miał zakaz poruszania się pojazdami do września 2014 roku. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu puławski dyżurny został poinformowany o ujęciu przez strażaków OSP Gołąb kierującego guadem. Kierujący czterokołowcem miał być nietrzeźwy. Na miejsce ujęcia udał się patrol ruchu drogowego. Po przebadaniu okazało się że zatrzymany 41 latek ma 2,4 promila alkoholu w organizmie. Przez cały czas mieszkaniec Gołębia był agresywny, arogancki  i wulgarny. Okazało się, że nie posiada prawa jazdy, bowiem rok temu zostało mu zatrzymane za jazdę po spożyciu alkoholu. Posiadał zakaz poruszania się pojazdami do września 2014 roku. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz nierespektowanie nakazu sądu grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że quad to też pojazd. Musi być zarejestrowany, ubezpieczony, a kierujący musi posiadać prawo jazdy, kask oraz być trzeźwym.

MK

Powrót na górę strony