Aktualności

Opole Lub.: Policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Poniatowej

Data publikacji 10.06.2014

Wczoraj Opolscy policjanci spotkali się z uczniami klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Poniatowej. Zorganizowane zajęcia mają na celu uświadomienie młodym ludziom codziennych zagrożeń oraz kształtowanie w nich postaw pozwalających tych niebezpieczeństw uniknąć.

Policjanci przybyli na zaproszenie społeczności szkolnej.  Podczas spotkania policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat ich bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Mundurowi poruszali między innymi tematykę bezpiecznego podróżowania,  spędzania wolnego czasu oraz zachowania się w obliczu zagrożenia. Policjanci ostrzegali przed przygodnymi znajomościami oraz przypomnieli o ostrożności podczas korzystania z portali internetowych. Młodzi gospodarze wzbudzili uznanie mundurowych gości swoją wiedzą na prewencyjne tematy oraz aktywnością w trakcie zajęć.

Pod koniec spotkania policjanci rozdali dzieciom ulotki pt.” Bezpieczne wakacje”.

Spotkania z uczniami szkoły w Poniatowej było kontynuacją całej serii spotkań poświęconych powyższej tematyce w bieżącym roku szkolnym pt: „Być bezpieczny” Troska o bezpieczeństwo dzieci – to jeden z priorytetów ich działań.

Stróże prawa zakończyli zajęcia w Poniatowej z nadzieją , iż młodzi ludzie będą stosować ich rady w codziennym życiu.

 

R.F.

Powrót na górę strony