Aktualności

Lublin: 39-latek odpowie za handel podróbkami znanych marek.

Data publikacji 09.06.2014

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie zabezpieczyli blisko 400 sztuk biżuterii, szali, chust oraz okularów, które posiadały podrobione znaki towarowe znanych ekskluzywnych marek. W przypadku wprowadzenia ich na rynek, straty jakie mogliby ponieść producenci to nawet 200 tysięcy złotych. 39-letni mieszkaniec Lublina handlował podróbkami w Internecie. Może mu grozić nawet do 5 lat więzienia oraz przepadek zabezpieczonych przedmiotów.

Informację o nielegalnym procederze uzyskali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie. Na podstawie zgromadzonych materiałów ich koledzy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie dziś rano weszli do jednego z lubelskich mieszkań.

Jak wynikało z ustaleń policjantów 39-letni mieszkaniec Lublina w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wprowadzał do obrotu towary z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych renomowanych firm. Na portalach aukcyjnych w Internecie handlował głównie podrobionymi szalami, biżuterią i okularami.

Policjanci z Wydziału dw. z PG Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podczas przeszukania domu 39-letniego Artura R. odnaleźli i zabezpieczyli blisko 400 sztuk przedmiotów z zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych ekskluzywnych marek. W ręce policjantów wpadły przede wszystkim podrobione szale, chusty, biżuteria oraz okulary. Jak ustalili funkcjonariusze w przypadku wprowadzenia takiej ilości przedmiotów na rynek, straty jakie mogliby ponieść producenci sięgałyby nawet 200 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli również dokumentację handlową, świadczącą o tym, że mężczyzna od co najmniej kilku miesięcy wprowadzał takie produkty na rynek.

39-letni mieszkaniec Lublina, musi liczyć się teraz z odpowiedzialnością karną. Odpowie za wprowadzanie do obrotu rynkowego przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi. W przypadku gdy okaże się, że mężczyzna uczynił z tego procederu swoje stałe źródło dochodu, grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności.

KG

Powrót na górę strony