Aktualności

Biłgoraj: Policjanci kontra samorządowcy na Parafiadzie 2014.

Data publikacji 09.06.2014

Miniony weekend w Biszczy był pełen atrakcji zarówno dla dorosłych jak i tych najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Podczas festynu każdy mógł znaleźć coś dla siebie, było wesołe miasteczko, pokazy ratownictwa medycznego, pokaz radiowozów policyjnych, sprzętu policyjnego, mecz pomiędzy drużyną policjantów a samorządowcami, pokazy podnoszenia ciężarów z Marzeną Karpińską i Szymonem Kołeckim, występy artystyczne, wystawa motocykli, koncerty gwiazd, czy też loteria dla dzieci. Jednak to nie wszystkie niespodzianki tegorocznej Parafiady, która pokazała jak wspaniale można bawić się bez alkoholu. Organizatorem dwudniowej „Parafiady 2014” była Parafia Serca Pana Jezusa w Biszczy.

W weekend w Biszczy odbyła się pierwsza w powiecie biłgorajskim Parafiada 2014. Dwudniowy festyn, z mnóstwem atrakcji, pokazów, zabaw i koncertów przyciągnął do Biszczy tłumy. Festyn miał na celu przede wszystkim pokazać jak świetnie można się bawić się bez alkoholu. Swój udział podczas zorganizowanej imprezy miała także policja. Pierwszego dnia, na boisku przy kościele parafialnym odbył się mecz pomiędzy drużyną policjantów, a samorządem gminy Biszcza. Zespół policjantów poprowadził I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju podinsp. Artur Deryło, natomiast na czele drużyny samorządowców z Biszczy pobiegł Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. Towarzysko rozegrany mecz zakończył się niewątpliwym zwycięstwem drużyny policjantów, które wywalczyli sobie wynikiem 11:5.
Następnego dnia, każdy mógł obejrzeć sprzęt, którym na co dzień posługują się policjanci podczas służby, najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie na temat bezpieczeństwa, jak również usiąść za kierownicą prawdziwego radiowozu. Podczas dwóch dni Parafiady księża zaplanowali mnóstwo atrakcji, m.in. występy gwiazd sportu, koncerty gwiazd, występy kabaretowe, wystawę motocykli, można było spróbować regionalnych smakołyków, obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego, zobaczyć gwiazdy sportu, muzyki, czy też przejechać się bryczką. Jednak to nie wszystkie niespodzianki minionego festynu, z którego dochód przeznaczony zostanie na remont zabytkowego kościoła parafialnego w Biszczy.

MW

Powrót na górę strony