Aktualności

Łęczna: Policjanci i strażacy wciąż poszukują dwóch chłopców

Data publikacji 09.06.2014

Ponownie wznowiono akcję poszukiwawczą dwóch chłopców w wieku 14 i 15 lat, których w sobotę po godzinie 16.00 w m. Łysołaje gm. Milejów porwał nurt rzeki Wieprz. Chłopcy prawdopodobnie chodzili po rozlewisku. Trzeci z chłopców zadzwonił na nr 112 prosząc o pomoc. Od rana na miejscu pracują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej oraz strażacy, płetwonurkowie. Do działań zostanie zaangażowany śmigłowiec policyjny.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 16.20 w m. Łysołaje gm. Milejów. Z dotychczasowych informacji wynika, że trzej chłopcy przebywali w okolicy rozlewiska rzeki Wieprz. Najpierw jeden z nich został wciągnięty przez nurt rzeki, a po chwili drugi, który prawdopodobnie chciał ratować kolegę. Trzeci z chłopców zadzwonił na nr 112 prosząc o pomoc. Policjanci, strażacy oraz inne służby ratownicze od razu przystąpiły do akcji ratowniczej.

Dzisiaj poszukiwania ponownie zostały wznowione. Na miejscu są policjanci z Komendy Policji w Łęcznej oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej z także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Policjanci i strażacy przy użyciu łodzi przeczesują rzekę i sprawdzają jej brzegi. Do działań zostanie zaangażowany śmigłowiec policyjny a także pies tropiący.

MM

Powrót na górę strony