Aktualności

Lublin: Kolejny rozbój na koncie pary z Lublina.

Data publikacji 06.06.2014

Za rozbój odpowie dwoje mieszkańców Lublina. 28-letni mężczyzna oraz 29-letnia kobieta zaatakowali przypadkowo spotkanego mężczyznę. Pobili go a następnie okradli. Ich łupem padł telefon komórkowy oraz 15 złotych. Wpadli dzięki ustaleniom policjantów z komisariatu VIII. Dziś usłyszą zarzuty i zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora. Oboje będą odpowiadać w warunkach recydywy.

Do tego zdarzenia doszło w nocy z środy na czwartek przy ulicy Pocztowej w Lublinie. 39-letni mieszkaniec Lublina spożywał alkohol z parą przypadkowo spotkanych osób. W pewnym momencie, gdy się odwrócił został zaatakowany z tyłu przez nowopoznanego mężczyznę. Napastnik uderzył go kilkukrotnie w głowę a następnie przewrócił na ziemię. Wspólnie z swoją towarzyszką kopali i bili mężczyznę po całym ciele. Następnie wyjęli mu z kieszeni telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 15 złotych.

Sprawcy wpadli dzięki dokładnemu rysopisowi jaki podał pokrzywdzony. 28-letni mężczyzna i 29-letnia kobieta zostali zatrzymani wczoraj. Był to wspólny efekt działań policjantów z prewencji i kryminalnych VIII komisariatu. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Dziś usłyszą zarzuty rozboju, za co będą odpowiadać w warunkach recydywy. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy oboje w przeszłości wielokrotnie wchodzili w konflikt z prawem i byli karani między innymi za przestępstwo rozboju. Policjanci wnioskować będą o tymczasowy aresztu pary.

Za przestępstwo rozboju może grozić do 12 lat więzienia. W warunkach recydywy kara może zostać dodatkowo zaostrzona.

 

KG  


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.76 MB)

Powrót na górę strony