Aktualności

Łęczna: Areszt za udzielanie narkotyków.

Data publikacji 05.06.2014

Łęczyńscy policjanci zatrzymali 28 – letniego mieszkańca gm. Łęczna. Mężczyzna podejrzany jest o udzielanie i nakłanianie do użycia środków odurzających małoletnim oraz dorosłemu. Wczoraj wobec niego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

We wtorek łęczyńscy kryminalni realizując własne ustalenia zatrzymali 28 – letniego mieszkańca gm. Łęczna. Mężczyzna podejrzany jest o wielokrotne udzielanie narkotyków. Jak ustalili policjanci od grudnia ubiegłego roku udzielał środki odurzające w postaci amfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także nakłaniał do jej zażycia osoby małoletnie. Wczoraj policjanci doprowadzili go do prokuratury. Łącznie przedstawiono mu dziewięć zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zarówno policjanci jak i prokuratura wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 28 – latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwa jakich się dopuścił zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

MM

Powrót na górę strony