Aktualności

Puławy: Broń i amunicja pod łóżkiem.

Data publikacji 05.06.2014

Policjanci z Kurowa zatrzmali 46 latka, u którego podczas przeszukania pomieszczeń pod łóżkiem znaleźli KBKS z lunetą i magazynkiem, dwie samoróbki i amunicję. Mężczyzna przyznał mundurowym, że z broni strzelał tylko do tarczy. Za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

We wtorek wieczorem policjanci z Kurowa udali się do 46 latka, u którego jak wynikało z uzyskanej informacji znajduje się broń. Podczas przeszukania pomieszczeń pod łóżkiem policjanci znaleźli KBKS z lunetą i magazynkiem, dwie samoróbki i amunicję. Mężczyzna szybko przyznał mundurowym, że z broni strzelał tylko do tarczy. Za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Kurowscy policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że 46 latek z gm. Kurów posiada broń i amunicję. Ta informacja potwierdziła się. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci odnaleźli m.in. pistolet KBKS z lunetą oraz magazynkiem, dwie strzelby tzw „samoróbki” oraz 70 sztuk amunicji do odnalezionej broni. Broń i amunicja została zabezpieczona przez policjantów, gdzie następnie zostanie przekazana do dalszych badań.

 Policjantom powiedział, że samoróbki zrobił sam około 20 lat temu, a KBKS nie jest jego bronią. Mężczyzna zaznaczył policjantom, że z ujawnionej broni strzelał do tarczy i nigdy nie kłusował.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

MK

 

Powrót na górę strony