Aktualności

Puławy: Wielki festyn na Błoniach z okazji Dnia Dziecka.

Data publikacji 01.06.2014

Gwiazdy sportu, artyści, policjanci, strażacy, piłkarze ręczni Azotów, piłkarze Wisły i Zakłady Azotowe „Puławy” jako organizator zagrali w mini turnieju piłki nożnej. Poza tym, pokazy sprzętu Lubelskich Antyterrorystów , puławskich policjantów, strażaków i wiele innych atrakcji zobaczyć można było wczoraj na puławskich Błoniach. To wszystko dla dzieci w z okazji ich święta.

Wczoraj na puławskich Błoniach odbył się finał programu prewencyjnego „Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo”. To wspólna inicjatywa puławskich policjantów, strażaków i Zakładów Azotowych „Puławy” SA. Program skierowany jest do niechronionych uczestników ruchu drogowego pieszych i rowerzystów. W trakcie dwóch lat istnienia programu odwiedziliśmy niemal wszystkie szkoły i przedszkola w powiecie puławskim rozdając dzieciom tysiące kamizelek  i elementów  odblaskowych.

W trakcie wczorajszej zabawy wyłoniony został finalista turnieju „Jestem bezpieczny”. W Lublinie w wojewódzkich rozgrywkach reprezentować nasz powiat będzie Szkoła Podstawowa Nr 10 z Puław, która zdobyła najwięcej punktów przedstawiając  spektakl muzyczny oraz projekt  koszulki. Komendant Powiatowy Policji w Puławach mł. insp. Wojciech Czapla oraz przedstawiciel ZA „Puławy” SA wręczyli finalistom drobne upominki.

Setki przybyłych dzieciaków mogły oglądać sprzęt lubelskich Antyterrorystów, puławskich policjantów, strażaków i innych służb biorących udział w zabawie. Był tor przeszkód w którym uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Nr 3 w Puławach świetnie bawili najmłodszych , piana do zabawy, mini konkursy, instruktarze bezpiecznych zabaw i zachowań na drodze. Każdy z uczestników wczorajszego pikniku otrzymał elementy odblaskowe, kamizelki oraz zapinki do roweru.

Na koniec odbył się mini turniej piłki nożnej. Uczestnicy to: wspólna drużyna policjantów i strażaków, piłkarze ręczni Azotów, piłkarze Wisły,  pracownicy Zakładów Azotowych i gwiazdy sportu i artyści. W wielkim finale po rzutach karnych zwyciężyli  piłkarze ręczni Azotów którzy pokonali gwiazdy. Gwiazdy reprezentowali: Iwona Nabożna, Krzysztof„Diablo” Włodarczyk, Piotr Zelt, Piotr Grabarczyk, Mariusz Jurasik, Przemysław Cypriański, Mariusz Kałamaga i Marek Włodarczyk. Policjanci i strażacy zajęli III miejsce dzięki wspaniałym paradom bramkarskim komendanta Wojciecha Czapli.  Już dziś zapraszamy na Dzień Dziecka za rok.

MK


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.57 MB)

Powrót na górę strony