Aktualności

Opole Lub.: Policjanci z wizytą u gimnazjalistów w Łaziskach.

Data publikacji 01.06.2014

W piątek opolscy policjanci spotkali się z uczniami gimnazjum w Łaziskach. Zorganizowane zajęcia mają na celu uświadomienie młodym ludziom codziennych zagrożeń oraz kształtowanie w nich postaw pozwalających tych niebezpieczeństw uniknąć.

Punktualnie o godz. 10.00 niecierpliwie wyczekiwani goście zawitali w progach szkoły w Łaziskach.  Podczas spotkania policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat ich bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Mundurowi poruszali między innymi tematykę bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji ,bezpiecznego podróżowania oraz zachowania się w obliczu zagrożenia. Policjanci ostrzegali przed przygodnymi znajomościami oraz przypomnieli o ostrożności podczas korzystania z portali internetowych. Młodzi gospodarze wzbudzili uznanie mundurowych gości swoją wiedzą na prewencyjne tematy oraz aktywnością w trakcie zajęć.

 Pod koniec spotkania policjanci rozdali młodym ludziom  ulotki pt.” Bezpieczne wakacje”. Spotkania z uczniami gimnazjum w Łaziskach było kontynuacją całej serii spotkań poświęconych powyższej tematyce w bieżącym roku szkolnym pt: „Być bezpieczny”. Troska o bezpieczeństwo dzieci – to jeden z priorytetów ich działań.

Stróże prawa zakończyli zajęcia w Łaziskach z nadzieją, iż młodzi ludzie będą stosować ich rady w codziennym życiu.

R.F.

Powrót na górę strony