Aktualności

Tomaszów Lub: Zatrzymani po włamaniu - trafili do aresztu.

Data publikacji 30.05.2014

Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch mieszkańców gminy Tarnawatka, którzy we wtorek włamali się do domu jednorodzinnego w Tomaszowie Lubelskim. Mężczyźni skradli sprzęt RTV o łącznej wartości około 16 tys. złotych. Większość łupu została odzyskana przez policjantów.

Do zdarzenia doszło we wtorek w samo południe. Sprawcy włamali się do budynku mieszkalnego przez wypchnięcie okna, które znajdowało się na pierwszym piętrze. Zabrali dwie konsole PS3 i PS4, tablet, dwa laptopy, telewizor, pendriv oraz pieniądze w kwocie około 500 złotych. Wartość skradzionych rzeczy oszacowana została na około 16 tys. złotych. Pracujący nad sprawą tomaszowscy policjanci już kilkanaście godzin po włamaniu zatrzymali włamywaczy, którzy trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni zdążyli wydać prawie całą zrabowaną gotówkę. Podczas przeszukań stróże prawa odzyskali skradzione przedmioty. Włamywacze czekają na przesłuchanie.


Sprawcy po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. 25-latek jest w trakcie odbywania kar za kradzież z włamaniem, wyszedł na 10–dniową przepustkę, za ten czyn może ponownie trafić za kratki. 33-latek również był wcześniej karany za podobne przestępstwa za co odsiedział już kilka lat, dlatego też będzie karany w ramach recydywy.  Dziś na wniosek policji i prokuratury, sąd wobec zastrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.


AG
 

Powrót na górę strony