Aktualności

Opole Lub: Znamy zwycięzcę powiatowego etapu konkursu „Jestem Bezpieczny”

Data publikacji 26.05.2014

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Józefowie n/Wisłą będą reprezentować powiat opolski w finale wojewódzkim konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny”.

W finale powiatowego konkursu wiedzy prewencyjnej pod hasłem: „Jestem bezpieczny”, który odbył się w Centrum Kultury w Opolu Lubelskim brało udział siedem drużyn ze szkół podstawowych w Chodlu, Józefowie nad Wisłą, Kamieniu, Karczmiskach, Opola Lubelskiego Nr1, Rogowie oraz z Poniatowej. Finaliści w trakcie konkursu musieli zmierzyć się w trzech konkurencjach; zaprezentować szkołę i bezpieczne hasło, rozwiązać test wiedzy oraz przedstawić projekt koszulki promujący zdrowy, bezpieczny styl życia. W efekcie konkursowych zmagań największą ilością punktów została uhonorowana drużyna ze Szkoły Podstawowej w Józefowie n/Wisłą i to ona będzie reprezentować powiat w etapie wojewódzkim.
Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Starosty Opolskiego, Pana Zenona Rodzika nagrodę główną – 3 rowery górskie. Dłoń wszystkich uczestników konkursu uścisnął Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim, mł. insp. Krzysztof Oszust, a miejscowe samorządy ufundowały im nagrody – niespodzianki.
Celem zorganizowanego przedsięwzięcia jest promowanie wśród młodzieży szkolnej bezpiecznych postaw oraz wiedzy na temat zagrożeń i sposobów ich unikania. Konkurs obejmuje zagadnienia dotyczące między innymi problematyki alkoholizmu i narkomanii, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz znajomości numerów alarmowych. Konkurs „Jestem Bezpieczny” wspierany jest przez Starostwo Powiatowe, Samorządy Miejskie i Gminne jak również przez instytucje działające w powiecie, dla których celem jest propagowanie wzorców bezpiecznych zachowań.
R.F
 

Powrót na górę strony