Aktualności

Puławy: Włamania i nielegalna uprawa.

Data publikacji 25.05.2014

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mieszkańców Kurowa, którzy kilkakrotnie włamywali się do sklepu spożywczego. W trakcie przeszukań u 36 latka policjanci ujawnili 70 krzaczków konopi indyjskich. Sadzonki odurzającej rośliny rosły między warzywami w szklarni. Konopie znajdowały się w różnym stadium rozwoju.

Policjanci z Kurowa oraz Puław zatrzymali trzech mieszkańców gm. Kurów podejrzanych o włamania do sklepu spożywczego. Mężczyźni w wieku od 36 do 55 lat kilkakrotnie włamywali się do pomieszczenia gospodarczego sklepu skąd kradli głównie żywność.

 W trakcie przeszukań posesji jednego z zatrzymanych 36 letniego Artura J. policjanci zwrócili uwagę na tunel foliowy. Operacyjni postanowili sprawdzić co znajduje się w środku. Jak się okazało  pod folią znajdował się plantacja konopi indyjskich. W szklarni między warzywami rosło 70 sztuk sadzonek konopi. Rośliny znajdowały się różnym stadium rozwoju.

Zatrzymany przyznał policjantom, że hodował je na własny użytek.  Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty.  Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. „Plantator” konopi będzie również odpowiadał za uprawę odurzających roślin.MK

Powrót na górę strony