Aktualności

Tomaszów Lub: Kontrabanda w stosie drzewa.

Data publikacji 25.05.2014

Na niecodzienną skrytkę natknęli się w policjanci z Lubyczy Królewskiej podczas przeszukania posesji w Rudzie Lubyckiej. W budynku gospodarczym, w specjalnym schowku, pod stosem drzewa opałowego, schowane były papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kontrabanda była własnością 65-letniego gospodarza posesji. Policjanci zabezpieczyli łącznie 860 paczek papierosów. Za przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna oraz przepadek przedmiotów.

Przeszukanie posesji  było wynikiem informacji, jaką otrzymali mundurowi z Lubyczy Królewskiej. Zgodnie z posiadaną informacją, 65-letni właściciel posesji miał przechowywać większe ilości kontrabandy. Dopiero dokładne sprawdzenie komórki z drzewem opałowym pozwoliło znaleźć skrytkę, w której ukryte były pochodzące z przemytu papierosy w ilości 860 paczek. Uszczuplenie należności na szkodę Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wynosi ponad prawie 13 tys. zł.

Właściciel nielegalnego towaru usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, za które grozi wysoka grzywna i przepadek przedmiotów.

JR

 

Powrót na górę strony