Aktualności

Biłgoraj: Policjanci zatrzymali 24-letniego pirata drogowego. Przekroczył prędkość o 155 km/h.

Data publikacji 21.05.2014

Policjanci z biłgorajskiej drogówki zatrzymali 24-letniego pirata drogowego, który pędził swoim audi prawie 200km/h rozmawiając przy tym przez telefon komórkowy. Funkcjonariusze zatrzymali 24-latkowi z gm. Łukowa prawo jazdy, jak również skierowali wniosek do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia powodujące realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

         Wczoraj po godzinie 19.00 policjanci wydziału ruchu drogowego pełniący służbę na drodze wojewódzkiej nr 835 monitorowali m.in. odcinek Biłgoraj-Tarnogród, gdzie bardzo często kierujący rozwijają nadmierne prędkości, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. I tym razem, znalazł się taki kierowca, który kompletnie zlekceważył wiele obowiązujących przepisów drogowych. Uwagę policjantów przykuło audi, które wykonało niebezpieczny manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu, pokonując tym samym podwójną linię ciągłą. Patrol drogówki zawrócił natychmiast za kierowcą, który minął nieoznakowany radiowóz z bardzo dużą prędkością rozmawiając przy okazji przez telefon komórkowy.

      Po chwili przed miejscowością Korczów videorejestrator zapisał prędkość kierowcy audi, które pędziło 195 km/h przy ograniczeniu 40 km/h na odcinku gdzie prowadzone były roboty drogowe. Pojazd natychmiast został zatrzymany do kontroli, a jego kierowcą okazał się 24-latek z gm. Łukowa. Nieodpowiedzialny młody człowiek za swój kompletny brak wyobraźni w jednej chwili stracił prawo jazdy. Za rażące wykroczenia drogowe których się dopuścił stwarzając przy tym ogromne zagrożenie na drodze, policjanci skierowali wobec niego wniosek do sądu o ukaranie.

 

M.W.

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.4 MB)

Powrót na górę strony