Hrubieszów: Debata społeczna.
Wczoraj w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyła się debata społeczna, poświęcona bezpieczeństwu na terenie powiatu hrubieszowskiego. Tematem przewodnim debaty było zjawisko przemocy w rodzinie na terenie miasta i gminy Hrubieszów oraz współpraca Policji z innymi podmiotami w tym zakresie. Spotkanie to miało na celu zdiagnozowanie problemów i oczekiwań społeczeństwa oraz wypracowanie modelu współpracy Policji i samorządów na rzecz poprawy bezpieczeństwa na podległych terenach.
W Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyła się zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Hrubieszowie, debata społeczna, poświęcona bezpieczeństwu na terenie powiatu hrubieszowskiego. Tematem przewodnim debaty było zjawisko przemocy w rodzinie na terenie miasta i gminy Hrubieszów oraz współpraca Policji z innymi podmiotami w tym zakresie.
W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, przedstawiciele władz miasta, powiatu i gminy, szkół, przedstawiciele Policji, w tym Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski, Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Lublinie podinsp. Artur Rudnik, Komendant Powiatowy Policji w Hrubieszowie podinsp. Bartosz Magryta, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie podinsp. Mirosław Kiecak, a także Naczelnicy Wydziałów, Kierownicy Posterunków i Dzielnicowi.
Celem spotkania było włączenie obywateli w wypracowanie lokalnych rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa.
Na początku Komendant Powiatowy Policji w Hrubieszowie podinsp. Bartosz Magryta przywitał wszystkich zebranych, przedstawił program debaty i podziękował wszystkim zebranym, że swoim przybyciem odpowiedzieli na zaproszenie do wzięcia udziału we wspólnym spotkaniu i dyskusji.
W dalszej części spotkania Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Hrubieszowie podinsp. Tomasz Martyniuk dokonał rozliczenia z postulatów wniesionych podczas poprzedniej debaty, która odbyła się dnia 15 listopada 2013r., a następnie przedstawił prezentację na temat przemocy w rodzinie.
Po prezentacji rozpoczęła się dyskusja oraz pytania uczestników debaty. Poruszane były tematy dotyczące zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, jak też współpracy społeczeństwa z Policją i samorządami. Wszystkie wniesione podczas dzisiejszej debaty postulaty zostały zapisane i podczas przyszłego spotkania omówimy ich realizację i sposób wywiązania się z nich.
Na zakończenie spotkania uczestnicy debaty mogli wypełnić anonimowe ankiety dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa, jak również oczekiwań wobec służby policjantów.
EK.