Aktualności

Tomaszów Lubelski: Powiatowy finał konkursu „Jestem Bezpieczny”.

Data publikacji 16.05.2014

Wczoraj w budynku tomaszowskiej komendy Policji odbyła się XIV edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich konkursu reprezentować będzie drużyna z Zespołu Szkół Publicznych w Podhorcach.

      Eliminacje powiatowe odbyły się w budynku KPP w Tomaszowie Lubelskim. Do zawodów przystąpiło sześć szkół, które zostały wyłonione na szczeblach gminnych. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy, składający się z 20 pytań oraz dokonać prezentacji szkoły i bezpiecznego hasła. Trzecim etapem konkursu był wybór najładniejszego plakatu – projektu koszulki. Po ocenie wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów okazało się, że powiat tomaszowski w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będzie reprezentacja Zespołu Szkół Publicznych w Podhorcach. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej, natomiast trzecie Szkoła Podstawowa w Tyszowcach.

             W skład zwycięskiej drużyny weszli: Magdalena Malinowska, Milena Czop, Paweł Karbownik, Bartłomiej Karbownik, Karolina Jacek i Karolina Maśluk, opiekunki grupy Monika Krystek i Marta Kot. Uczestnicy konkursu otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Wojewódzkie zmagania odbędą się 18 czerwca w Lublinie. W konkursie ostatecznie udział wzięło 6 drużyn ze szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim, Wicestarosty Tomaszowskiego, wójtów gmin i ich przedstawicieli oraz dyrektora tomaszowskiego oddziału PGE.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i dziękujemy fundatorom nagród za pomoc w realizacji projektu.

 

J.R.

 

Powrót na górę strony