Aktualności

Ryki: Uparty 60-latek.

Data publikacji 14.05.2014

Ryccy policjanci ustalili sprawcę kradzieży roweru. Okazał się nim po raz kolejny 60 – letni mieszkaniec gm. Ryki. Dwa tygodnie wcześniej, także ukradł rower. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Wkrótce mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

        Wczoraj popołudniu oficer dyżurny ryckiej komendy został powiadomiony, że w okolicy sklepu na ul. Rynek Stary w Rykach został skradziony rower. Natychmiast na miejsce udali się policjanci. Pokrzywdzona pozostawiła rower przed sklepem, a sama udała się na zakupy. W tym czasie doszło do kradzieży wartego blisko tysiąc złotych roweru.

       Policjanci w wyniku intensywnych czynności już kilkanaście minut później zatrzymali sprawcę. Mężczyzna prowadził rower kilka ulic dalej od miejsca zdarzenia. Sprawcą okazał się 60-letni mieszaniec gminy Ryki. Był pod wpływem alkoholu. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a rower został zwrócony właścicielce. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kradzieży.

       Nie była to jego pierwsza kradzież roweru. Na początku maja br. z terenu jednej z posesji na terenie miasta Ryki także ukradł rower wartości 1000 zł. Wkrótce 60 – latek za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

J.W.

 

Powrót na górę strony