Aktualności

Tomaszów Lub: Turniej BRD rozstrzygnięty.

Data publikacji 09.05.2014

W środę na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Suścu odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Założeniem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali tomaszowscy policjanci. Zwycięzcami turnieju – tradycyjnie już - zostały reprezentacje Zespołu Szkół Publicznych w Suścu.

Turniej został przeprowadzony w Zespole Szkół Publicznych w Suścu. Organizatorami imprezy były KPP w Tomaszowie Lubelskim  oraz ZSP w Suścu, przy wsparciu WORD w Zamościu. W tym roku zawody składały się z trzech konkurencji: test wiedzy, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz jazda sprawnościowa rowerem po specjalnie przygotowanym placu manewrowym. Nowy regulamin przewidywał również zachowanie parytetu w reprezentacjach szkół podstawowych – drużyny składały się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców.

Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn z gimnazjów i 9 zespołów ze szkół podstawowych. Zmagania zakończyły się zwycięstwem dwóch reprezentacji Zespołu Szkół Publicznych w Suścu. Spośród gimnazjalistów, pozostałe stopnie podium zajęły odpowiednio drużyny Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lub. i Gimnazjum w Jarczowie, natomiast ze szkół podstawowych reprezentacje SP w Łaszczowie i SP nr 2 w Tomaszowie Lub. Oprócz pucharów i dyplomów, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Triumfatorzy turnieju powiatowego będą następnie walczyćw edycji wojewódzkiej, gimnazjaliści 31 maja w Suchowoli, natomiast uczniowie szkół podstawowych 21 maja w Łęcznej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.

JR

Powrót na górę strony