Aktualności

Ryki: Włamywacz trafił do aresztu.

Data publikacji 09.05.2014

Za kradzież z włamaniem do mieszkań odpowie 25 letni mężczyzna zatrzymany przez dęblińskich i ryckich kryminalnych. Podejrzany w przeszłości karany był za przestępstwa przeciwko mieniu. Zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamań doszło  27 kwietnia br. w miejscowościach Rokitnia Nowa oraz Huta Zadybska. W pierwszym przypadku sprawca po wyważeniu okna włamał się do jednego z mieszkań. Ukradł złotą biżuterię w postaci łańcuszków, pierścionków, obrączki oraz pieniądze. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 5000 złotych. Podczas próby kolejnego włamania w Hucie  Zadybskiej  został spłoszony w trakcie wyważania okna.

 Dęblińscy oraz ryccy kryminalni analizując obie sprawy  ustalili, że sprawcą włamania jest mieszkaniec powiatu wyszkowskiego  w woj. mazowieckim. 25-latek znany jest funkcjonariuszom. W przeszłości karany był za przestępstwa przeciwko mieniu. Włamywacz  został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wczoraj na wniosek policjantów sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

J.W

Powrót na górę strony