Aktualności

Włodawa: Obywatelska postawa.

Data publikacji 08.05.2014

Mieszkaniec gm. Włodawa nie dopuścił, aby kierowca osobowego forda wsiadł za kierownicę swojego auta i odjechał. Mężczyzna widząc, że 35-letni mieszkaniec Włodawy jest pod działaniem alkoholu zabrał mu kluczyki i zawiadomił Policję.

           Dzisiaj tuż po północy dyżurny włodawskiej komendy został telefonicznie poinformowany, że w miejscowości Różanka jego rozmówca ujął kierowcę osobowego forda, który jest pod działaniem alkoholu. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że zgłaszający przyjechał do swojej koleżanki, która poprosiła go o pomoc, ponieważ do jej mieszkania przyjechał nietrzeźwy mężczyzna, który się awanturuje. Mieszkaniec gm. Włodawa nie dopuścił, aby awanturnik odjechał zabierając mu kluczyki od auta.

Doprowadzony przez policjantów do komendy policji 34-letni mieszkaniec Włodawy odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z czym  został poddany badaniu na zawartość alkoholu we krwi.

Policja apeluje, aby nie pozostawać obojętnym na to, co dzieje się obok nas. Szybka, zdecydowana reakcja oraz natychmiastowe powiadomienie Policji może przyczynić się do uniknięcia nieszczęścia, a nawet uratowania ludzkiego życia. Jednocześnie przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

 

D.E.

 

Powrót na górę strony