Aktualności

Ryki: Pijany 61-latek kierujący motocyklem ujęty przez obywateli.

Data publikacji 06.05.2014

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla nietrzeźwego 61 – latka kierującego motorowerem. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

        Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19.00 w Dęblinie. Dyżurny dęblińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez obywateli nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Jak się okazało dwoje mieszkańców woj. mazowieckiego zauważyło mężczyznę jadącego motorowerem tak zwanym „wężykiem” . Zatrzymali go i wezwali policję.

         Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 61-latka z gminy Stężyca, kierującego motorowerem . Okazało się, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

         Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

 

Powrót na górę strony