Aktualności

Łęczna: Szczęśliwy finał poszukiwań.

Data publikacji 05.05.2014

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 77 – letniej pensjonariuszki jednego z zakładów opiekuńczo – leczniczych w gm. Milejów. Po upływie kilku godzin od zgłoszenia zaginięcia, w odległości około 3 km od zakładu, kobieta została odnaleziona. Wyziębioną 77 latkę pogotowie przewiozło do szpitala do Łęcznej. W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu policjantów i strażaków. Do poszukiwań włączyli się także okoliczni mieszkańcy.

W sobotę około godziny 20.00 łęczyńscy policjanci zostali powiadomieni  o zaginięciu 77 – letniej pensjonariuszki jednego z zakładów opiekuńczo – leczniczych z terenu gm. Milejów.
Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania kobiety. Udział w nich wzięli policjanci, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej, strażacy z OSP Milejów i Łańcuchów, a także okoliczni mieszkańcy. Do poszukiwań został zaangażowany również przewodnik z psem tropiącym. Łącznie w działaniach udział wzięło kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Mundurowi i mieszkańcy przeczesywali okolicę -pola, tereny kolejowe i pobliskie miejscowości. Ważne informację przekazała policjantom 16 letnia mieszkanka gm. Milejów. Nastolatka wskazała  miejsce, w którym kilka godzin wcześniej widziała zaginioną i właśnie w tym rejonie 77 - latka została odnaleziona. Znajdowała się w okolicach  torowiska, w odległości około 3 km od zakładu opiekuńczego. Wyziębioną kobietę natychmiast przekazano załodze karetki pogotowia ratunkowego.  

M.K.

Powrót na górę strony