Aktualności

Lublin: Recydywista włamał się po maszynkę do cięcia włosów.

Data publikacji 02.05.2014

Kryminalni z IV komisariatu oraz z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie, zatrzymali 22-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Lublina odpowie za włamanie do zakładu fryzjerskiego oraz baru. W przeszłości był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z IV komisariatu oraz z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie ustalili i zatrzymali 22-letniego mieszkańca Lublina. Jak wynikało z ustaleń kryminalnych, mężczyzna na przestrzeni ostatniego miesiąca dopuścił się w Lublinie włamania do zakładu fryzjerskiego. Jego łupem padła maszynka do cięcia włosów oraz suszarka. Udowodniono mu również dokonanie włamania do baru skąd ukradł kilka skrzynek z piwem.

22-latek w przeszłości był już wielokrotnie karany. Na swoim koncie ma m.in. kradzieże, rozboje oraz wymuszenia rozbójnicze. Tym razem za włamania będzie odpowiadał w warunkach recydywy. W środę na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. W warunkach recydywy może zostać dodatkowo zaostrzona.   

KG

Powrót na górę strony