Aktualności

Opole Lub: Policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Józefowie n/Wisłą.

Data publikacji 30.04.2014

Wczoraj opolscy Policjanci spotkali się z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej w Józefowie n/Wisłą. Zorganizowane zajęcia mają na celu uświadomienie młodym ludziom codziennych zagrożeń oraz kształtowanie w nich postaw pozwalających tych niebezpieczeństw uniknąć.

Podczas spotkania policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat ich bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Mundurowi poruszali między innymi tematykę bezpiecznego podróżowania, spędzania wolnego czasu oraz zachowania się w obliczu zagrożenia. Policjanci ostrzegali przed przygodnymi znajomościami oraz przypomnieli o ostrożności podczas korzystania z portali Internetowych. Młodzi gospodarze wzbudzili uznanie mundurowych gości swoją wiedzą na prewencyjne tematy oraz aktywnością w trakcie zajęć.
 Pod koniec spotkania Policjanci rozdali dzieciom ulotki pt.” Bezpieczne wakacje”.
Spotkania z uczniami szkoły w Józefowie n/Wisłą było kontynuacją całej serii spotkań poświęconych powyższej tematyce w bieżącym roku szkolnym pt: „Być bezpieczny” Troska o bezpieczeństwo dzieci – to jeden z priorytetów ich działań.
Stróże prawa zakończyli zajęcia w Józefowie n/Wisłą z nadzieją, iż młodzi ludzie będą stosować ich rady w codziennym życiu.

R.F.

Powrót na górę strony