Aktualności

Lublin: Ukrył się za śmietnikiem myślał, że policjanci go nie zauważą.

Data publikacji 29.04.2014

Lubelscy wywiadowcy zatrzymali sprawców rozboju. Dwaj mężczyźni, w wieku 28 i 48 lat zaatakowali młodego mężczyznę. Zadawali mu ciosy w głowę, a później skradli z kieszeni telefon komórkowy. Napastnicy zatrzymani zostali w pobliżu miejsca przestępstwa. Jeden z nich 28 latek próbował ukryć się przed policjantami chowając się za śmietnikiem. Jak się okazało mężczyzna figurował w policyjnej bazie, jako osoba poszukiwana. Przebywał na tzw. „ niepowrocie” do Zakładu Karnego.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godz. 21: 00 przy ul. 1 Maja w Lublinie. Do stojącego na ulicy 31 latka podeszło dwóch mężczyzn. Nieznajomi, bez żadnego powodu zaatakowali go, uderzali go rękami po głowie, a później z kieszeni skradli telefon komórkowy.


Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania. Wywiadowcy wraz z pokrzywdzonym przeszukiwali okolicę.   Nieopodal miejsca przestępstwa policjanci zauważyli dwóch odpowiadających rysopisom mężczyzn.  Na widok mundurowych, jeden z nich rzucił się do ucieczki i wbiegł w podwórko kamienicy. Tam usiłował ukryć się przed policjantami chowając się za kontenerem na śmieci.   Był to 28 mieszkaniec Lublina. Jak się okazało mężczyzna figurował w policyjnej bazie danych jako osoba poszukiwana celem osadzenia w najbliższym Zakładzie Karnym.
Drugim z zatrzymanych okazał się 48 latek.  Policjanci odzyskali także telefon skradziony w trakcie rozboju. Komórka odnaleziona została w jednym z lombardów, do którego zaraz po zdarzeniu sprawcy zdołali ją oddać.


Obaj zatrzymani dzisiaj doprowadzeni będą do Prokuratury.  28 latek odpowiadał będzie za popełnione przestępstwo w warunkach tzw. recydywy. W przeszłości karany był już także za rozbój.  Policjanci wnioskować będą o zastosowanie wobec nich tymczasowych aresztów.


R.L.R


 

 

Powrót na górę strony