Aktualności

Łuków: Kierowca i pasażer usłyszeli zarzuty.

Data publikacji 28.04.2014

Dzisiaj do łukowskiej prokuratury policjanci doprowadzili podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku Mirosława P. Do tragicznego zdarzenia doszło w minioną sobotę w miejscowości Zastawie. Nietrzeźwy kierowca potrącił dwie dziewczynki, w wieku 12 i 13 lat i uciekł z miejsca zdarzenia. Dzieci zmarły na miejscu wypadku. Zarzuty usłyszał także 39 letni pasażer auta.

Dzisiaj przed południem łukowscy policjanci doprowadzili do prokuratury Mirosława P. podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia.  Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w minioną sobotę w miejscowości Zastawie. Nietrzeźwy kierowca potrącił dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat. Mężczyzna wraz z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia.
Podejrzany 46 latek w przeszłości był już karany za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. W grudniu 2013 roku Sąd Rejonowy w Łukowie orzekł wobec niego karę 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres lat 4, karę grzywny, oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres lat 3. Dzisiaj zarzut usłyszał też Sylwester S., który jechał razem z Mirosławem P., kiedy doszło do wypadku. Prokuratura przedstawiła mu zarzut nieudzielenia pomocy pokrzywdzonym.

Prokurator Rejonowy w Łukowie i policja jeszcze dziś wystąpią z wnioskiem do miejscowego Sądu Rejonowego o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.
MJ.

 

 

Powrót na górę strony