Aktualności

Lublin: Odpowie za kradzieże złotych łańcuszków.

Data publikacji 28.04.2014

Dzielnicowy z VII komisariatu w bezpośrednim pościgu zatrzymał sprawcę kradzieży złotego łańcuszka o wartości 1500 złotych. Jak ustalili policjanci 20-latek ma na koncie także dwie inne kradzieże złotych łańcuszków, do których doszło kilka dni wcześniej. Jest dobrze znany lubelskim policjantom, był już wielokrotnie notowany za kradzieże i włamania. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Do idącej ulicą mieszkanki Lublina nagle podbiegł młody mężczyzna, który zerwał jej z szyi złoty łańcuszek o wartości 1500 zł. Kobieta natychmiast powiadomiła Policję, podając zapamiętany rysopis sprawcy.

Policjanci od razu ruszyli do działań. Dzięki przekazanemu rysopisowi mundurowi namierzyli sprawcę. Już kilka minut po zdarzeniu dzielnicowy z VII komisariatu zatrzymał 20-letniego mieszkańca Lublina. Odzyskano również skradziony łańcuszek. Policjanci udowodnili mu także dwie inne kradzieże złotych łańcuszków do których doszło kilka dni wcześniej przy ulicy Mickiewicza i Leszczyńskiego.

20-latek usłyszał już zarzuty kradzieży. Jest dobrze znany lubelskim policjantom. Jako nieletni wielokrotnie karany był za włamania i kradzieże. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy o charakterze wolnościowym w postaci dozoru Policji.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

KG  

Powrót na górę strony