Aktualności

Lublin: Poszukiwany 20-latek sprawcą rozboju, niszczenia mienia i kradzieży.

Data publikacji 28.04.2014

Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Konopnica. Mężczyzna poszukiwany był za udział w bójce. Jak wynikało z ustaleń kryminalnych Grzegorz K. dodatkowo dopuścił się rozboju na ekspedientce sklepu. Udowodniono mu, także 6 kradzieży mienia i uszkodzenie samochodu. 20-latek usłyszał już zarzuty. Dziś na wniosek policji i prokuratury zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Do zatrzymania 20-letniego Grzegorza K. doszło w sobotę wieczorem. Był to efekt ustaleń policjantów prewencji z Komisariatu w Bełżycach. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za udział w bójce. Dodatkowo jak wynikało z informacji kryminalnych z Komisariatu w Bełżycach i funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie Grzegorz K. dopuścił się także szeregu innych przestępstw.

20-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci podczas przesłuchania udowodnili mu dokonanie rozboju na ekspedientce sklepu. Do tego zdarzenia doszło w połowie marca br. w gminie Konopnica. Wówczas przy użyciu gazu obezwładnił kobietę, a następnie dokonał kradzieży kasy fiskalnej z zawartością 1000 złotych. Mężczyzna usłyszał również zarzuty 6 kradzieży mienia i uszkodzenia samochodu. Jego łupem padła m.in. przyczepka samochodowa, laptopy, notebook oraz inny sprzęt RTV. Wartość strat sięga blisko 10 tysięcy złotych.   

20-letni mieszkaniec gminy Konopnica dziś zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 

KG

Powrót na górę strony