Aktualności

Lublin: Okradał pracodawcę, wpadł na gorącym uczynku.

Data publikacji 28.04.2014

26 letni pracownik jednego ze skupu złomów okradał pracodawcę. Młody Lublinianin od stycznia 2014 wynosił z miejsca swojej pracy złom miedziany i aluminiowy. 26 latek wpadł na gorącym uczynku podczas sprzedaży „ towaru”. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę 8500 zł. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z VI komisariatu Policji ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży złomu. 26 letni mieszkaniec Lublina wpadł na gorącym uczynku podczas sprzedaży miedzianych i aluminiowych elementów.  Jak ustalili policjanci mężczyzna zatrudniony w jednym z punktów sprzedaży złomu postanowił dorobić do swojej pensji. Od początku bieżącego roku okradał swojego pracodawcę. Wynosił ze swojego miejsca pracy złom i sprzedawał go w innym punkcie skupu. Podczas przeszukania jego samochodu, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli w sumie 34 kg złomu miedzi. Zabezpieczono również dokumentację, z której wynika, że w przeciągu ostatnich miesięcy doszło do kilkunastu podobnych transakcji. Łączna suma strat oszacowana została na kwotę około 8500 zł.
Podejrzany już usłyszał zarzuty. Mężczyzna skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. W uzgodnieniu z prokuraturą ustalono jej wymiar na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Ponadto nałożona została na niego kara grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody.

R.L.R

 

Powrót na górę strony