Aktualności

Pijany kierowca-recydywista śmiertelnie potrącił dwie dziewczynki i uciekł.

Data publikacji 27.04.2014

W miejscowości Zastawie 46-letni kierowca potrącił dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat i zbiegł z miejsca nie udzielając im pomocy. W poszukiwaniach sprawcy wypadku po ogłoszeniu alarmu brało udział ponad 100 funkcjonariuszy policji i straży pożarnej. O godz. 4.00 podejrzany wpadł w zasadzkę w okolicach miejsca zamieszkania. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

 

Informację o tragicznym wypadku otrzymał dyżurny w Łukowie około godz. 21.00. Przypadkowy świadek poinformował o potrąceniu dwóch dziewczynek oraz ucieczce kierowcy i pasażera samochodu. Od początku poszukiwań znane były ich personalia. Potrącone dziewczynki w wieku 12 i 13 lat zginęły na miejscu. Zostały zidentyfikowane. Obie są mieszkankami gminy Stanin. Informacja o tragedii szybko dotarła do rodzin dziewczynek. Jak się okazało wspólnie z nimi szedł jezdnią 13-letni kolega, który nie odniósł na szczęście żadnych obrażeń.

         Na miejscu okazało się, że zarówno pasażer jak i kierowca pojazdu uciekli pieszo z miejsca zdarzenia. Żaden z nich nie udzielił pomocy ofiarom wypadku. Policjanci najpierw zatrzymali pasażera. Okazał się nim 39-letni Sylwester S. Zatrzymany w miejscu zamieszkania. Był pijany. Pierwsze badanie wykazało 3,00 a następne 3,2 promila alkoholu w organizmie. Do poszukiwania kierowcy – sprawcy wypadku zaangażowano wezwanych w trybie alarmowych policjantów KPP w Łukowie oraz miejscowych strażaków. W sumie ponad 100 funkcjonariuszy skierowano do poszukiwań sprawcy tej tragedii. Mężczyzna wpadł w zasadzkę o godzinie 4.00 w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Był pijany. Po siedmiu godzinach od potrącenia dzieci badanie wykazało 1,2 promila w organizmie. Podejrzanemu pobrano też dwukrotnie krew do badań.

         Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnych areszcie do dyspozycji prokuratury. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwym, ucieczkę z miejsca, nieudzielenie pomocy ofiarom, grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

         Podejrzany o spowodowanie wypadku 46-letni Mirosław P. był już zatrzymywany przez policjantów za jazdę w stanie nietrzeźwym. Posiada aktywny zakaz sądowy kierowania w ruchu lądowym. Będzie odpowiadał dodatkowo za naruszenie sądowego zakazu w warunkach recydywy.

 

JW


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 28.23 MB)

Powrót na górę strony