Aktualności

Tomaszów Lub.: Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny.

Data publikacji 25.04.2014

Dzisiaj na terenie Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Turniej jest organizowany corocznie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i ma na celu popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego i wiedzy motoryzacyjnej oraz propagowanie i popularyzację wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tomaszowscy policjanci czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju.

Eliminacje zostały przeprowadzone na terenie Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Lubelskim. Organizatorami imprezy były Komenda Powiatowa Policji i Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim. W rywalizacji wzięło udział 5  trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu tomaszowskiego.

Zawody składały się z trzech konkurencji: pierwszej pomocy przedmedycznej, testu wiedzy oraz jazdy sprawnościowej samochodem. W tej ostatniej konkurencji mogli wziąć udział zawodnicy legitymujący się dokumentem prawa jazdy. Utrudnieniem dla manewrujących po torze była piłka tenisowa umieszczona w specjalnej misce na pokrywie bagażnika samochodu. Zrzucenie piłki lub potrącenie pachołków podczas pokonywania placu manewrowego, skutkowało dodaniem karnych sekund do czasu przejazdu. Suma miejsc zajętych w poszczególnych konkurencjach decydowała o wyniku końcowym. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 w Tomaszowie Lubelskim. Na kolejnych stopniach podium stanęły odpowiednio drużyny Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu szkół nr 2 w Tomaszowie Lub. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyli Wicestarosta Tomaszowski Jan Fila oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lub. podinsp. Robert Szewc. Oprócz pucharu i nagród, zwycięska drużyna uzyskała kwalifikację do wojewódzkiego etapu turnieju, który odbędzie się w dniu 23 maja 2014 roku w WORD w Lublinie.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał m. in. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów, a zwycięzcom życzymy powodzenia na turnieju wojewódzkim.

J.R.

Powrót na górę strony