Aktualności

Lublin: Z pistoletem po kosmetyki.

Data publikacji 25.04.2014

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia odpowiadać będą trzej mieszkańcy Lublina w wieku 31, 37 i 50 lat. Mężczyźni najpierw z jednego ze sklepów chcieli ukraść towar. Kiedy w obronie mienia zareagowała ekspedientka złodzieje wrócili uzbrojeni w pistolet śrutowy. Wystraszona kobieta oddała im towar. Jeszcze tej samej nocy sprawcy zostali zatrzymani przez policyjnych wywiadowców. Zabezpieczono także broń śrutową oraz odzyskano skradziony towar. Wczoraj mężczyźni doprowadzeni zostali do prokuratury. Wobec 31-latka decyzją sądu zastosowano tymczasowy areszt. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Do rozboju doszło w miniony wtorek wieczorem. Do jednego ze sklepów przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie weszło dwóch młodych mężczyzn. Klienci chwilę „kręcili” się po sklepie. Ekspedientka zauważył, że mężczyźni wkładają do plecaka różne artykuły spożywcze i kosmetyki. Kiedy próbowali wyjść nie płacąc pracownica sklepu stanęła im na drodze. Kobiecie udało się wyrwać im plecak. Uciekając ze sklepu złodzieje zabrali z lady telefon komórkowy należący do sprzedawczyni.

Po kilku minutach sprawy wrócili, jeden z mężczyzn trzymał w reku broń i krzycząc „ to napad” zażądał wydania plecaka.  Kobieta w obawie o własne zdrowie wydała towar.  A kiedy napastnicy wyszli ze sklepu o zdarzeniu poinformowała Policję.

Policyjni wywiadowcy znając rysopisy napastników rozpoczęli poszukiwania. Jeszcze tej samej nocy sprawcy zostali zatrzymani. To trzej mieszkańcy Lublina w wieku 31, 37 i 50 lat.  Przy młodszym z zatrzymanych policjanci odnaleźli pochodzące z kradzieży artykuły oraz broń śrutową. Wczoraj  podejrzani doprowadzenia zostali do Prokuratury. Wobec 31-latka decyzją sądu zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

R.L.R

Powrót na górę strony