Aktualności

Chełm: Nielegalna uprawa marihuany.

Data publikacji 25.04.2014

Ponad 40 zabezpieczonych roślin konopi indyjskich to efekt wspólnych działań policjantów i funkcjonariuszy straży granicznej. Narkotyki należały do 37- letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna uprawiał rośliny na terenie niezamieszkałej posesji w gminie Ruda Huta. Sadzonki konopi rosły w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu. Mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie zostaną wykonane dalsze czynności z jego udziałem.

Wczoraj w nocy policjanci z chełmskiej komendy prowadząc wspólne działania z funkcjonariuszami straży granicznej zatrzymali 37- letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna na terenie niezamieszkałej posesji w gminie Ruda Huta uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze przeszukali teren tej posesji. Jak się okazało kilka pomieszczeń znajdujących się w budynku mieszkalnym było przystosowanych do uprawy tych roślin. W jednym z nich mundurowi znaleźli 41 sadzonek konopi, które wcześniej zostały wyrwane z doniczek. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. W rozmowie z policjantami powiedział, że uprawiał je dla własnych potrzeb. Rośliny oraz akcesoria służące do ich uprawy zostały zabezpieczone.

37- latek dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

E.C.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.53 MB)

Powrót na górę strony