Aktualności

Kraśnik: Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny.

Data publikacji 24.04.2014

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół średnich odbyły się dzisiaj w kraśnickiej komendzie. Zawody odbywały się w trzech etapach- test wiedzy z zakresu ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedlekarskiej, oraz praktycznej umiejętności jazdy skuterem na specjalnie przygotowanym torze.

Parę minut po godz. 9.00 w KPP w Kraśniku rozpoczęły się zmagania młodzieży ze szkół średnich powiatu kraśnickiego w Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym. Uczestników eliminacji powiatowych powitał Komendant Powiatowy Policji w Kraśniku podinsp. Kazimierz Kula.

Turniejowe zmagania rozpoczęły się testem wiedzy z zakresu ruchu drogowego, nad prawidłowym przebiegiem czuwali policjanci z WRD KPP w Kraśniku oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego. Po rozwiązaniu testu młodzież przystąpiła do kolejnych zadań turniejowych, na które składały się pierwsza pomoc przedlekarska oraz praktyczna umiejętność jazdy skuterem na specjalnie przygotowanym torze. W przerwach pomiędzy zadaniami młodzież obejrzała film profilaktyczny przygotowany przez  KWP w Lublinie pod tytułem „ Śmierć czai się na drodze”.

Po podsumowaniu wyników najlepszą drużyną okazała się młodzież z Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku i to oni będą reprezentowali nasz powiat w zmaganiach wojewódzkich.

Kolejne miejsca zajęły szkoły:

miejsce II- młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie

miejsce III- młodzież z Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej

Nagrody uczestnikom i zwycięzcom wręczył Starosta kraśnicki Andrzej Maj oraz Komendant Powiatowy Policji w Krasniku podinsp. Kazimierz Kula.

Zwycięscy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody ufundowane przez Starostę kraśnickiego.

Drużynie, która zajęła pierwsze miejsce życzymy sukcesów w kolejnych etapach turnieju.

J.M.

Powrót na górę strony