Aktualności

Lublin: Zatrzymany podczas pościgu.

Data publikacji 23.04.2014

Mając ponad promil alkoholu w organizmie, kierował samochodem i uciekał przed policją. Podczas zatrzymania był agresywny. Krewkim piratem drogowym okazał się 31-letni mieszkaniec Niedrzwicy Dużej. Policjanci ustalili, że był już w przeszłości karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za jazdę na tzw. „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

         Do zdarzenia doszło przed północą przy ul. Krężnickiej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymywali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, wiec funkcjonariusze podjęli pościg. Po krótkotrwałym pościgu został zatrzymany. Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Niedrzwica Duża.

          Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, ani dokumentów ubezpieczenia i dowodu rejestracyjnego. Jak się okazało był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości  i posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za jazdę na tzw. „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

AF

 

Powrót na górę strony