Aktualności

Tomaszów Lubelski: Śmiertelny wypadek w Kolonii Łaszczówka.

Data publikacji 17.04.2014

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj przed godziną 15 na drodze krajowej nr 17 w Kolonii Łaszczówka. W zderzeniu skody i audi, śmierć na miejscu poniosła 20-letnia pasażerka audi. Pozostali uczestnicy zdarzenia doznali lekkich obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

         Wypadek miał miejsce na prostym odcinku drogi. W wyjeżdżający z drogi podporządkowanej samochód m-ki Skoda Suberb, z dużą siłą uderzył samochód m-ki Audi S4, który następnie odbił się, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. W wyniku zdarzenia, śmierć na miejscu poniosła 20-letnia pasażerka audi. Kierujący skodą 51-letni mężczyzna oraz kierujący audi 20-latek i dwóch pasażerów w wieku 19 i 21 lat, zostali przewiezieni do szpitala. Jak się okazało, doznali oni ogólnych potłuczeń. Kierujący pojazdami zostali przebadani na obecność alkoholu i narkotyków. Ruch w miejscu wypadku odbywał się wahadłowo.

         Szczegółowe badania przeprowadzone przez biegłego z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego dadzą odpowiedź, czy bezpośrednią przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, czy też nadmierna prędkość.

        Policja apeluje o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. W najbliższych dniach ruch na drogach będzie wzmożony poprzez podróżujących na świąteczne spotkania z rodzinami. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą i starajmy się bezpiecznie dojechać do celu.

JR

 

Powrót na górę strony